Descriere
Xerox Portable Duplex Scanner
Xerox XDS-P, 216 x 2997 mm, 600 x 600 DPI, 24 bit, 8 bit, 1 bit, 15 ppm
Xerox Portable Duplex Scanner
| Maximum scan size | 216 x 2997 mm |
|---|---|
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | Yes |
| Duplex scanning | Yes |
| Output colour depth | 24 bit |
| Output greyscale depth | 8 bit |
| Output monochrome depth | 1 bit |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 15 ppm |
| ADF scan speed (colour, A4) | 15 ppm |
| Duplex ADF scan speed (b/w, A4) | 30 ipm |
| Duplex ADF scan speed (colour, A4) | 30 ipm |
| Scan speed (b/w, low res, A4) | 3 sec/page |
| Scan speed (colour, low res, A4) | 3 sec/page |
| Scan speed (b/w, high res, A4) | 4 sec/page |
| Scan speed (colour, high res, A4) | 4 sec/page |
| Scanner type | ADF scanner |
| Product colour | Blue, White |
| Display | LCD |
| Built-in display | Yes |
| Sensor type | CIS |
| Light source | LED |
| Scan file formats | JPG, PDF |
| Daily duty cycle (max) | 1000 pages |
| Scan drivers | ICA, TWAIN, WIA |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 20 sheets |
| Scanning media types supported | Photo paper, Plastic Card |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight | 0 – 80 g/m² |
| Maximum scan area (ADF) | 216 x 2997 mm |
| Minimum scan area (ADF) | 57 x 51 mm |
| USB port | Yes |
| USB version | 2.0 |
| USB connector type | Micro-USB |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Power supply type | AC/USB |
| Width | 299 mm |
| Depth | 104 mm |
| Height | 74 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Cables included | Micro-USB |
| Quick start guide | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Drivers included | Yes |
| Bundled software | Visioneer OneTouch + Acuity, ABBY Fine Reader Sprint, ABBYY Business Card Reader 2.0, Findo, Nuance PaperPort Pro |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Minimum storage drive space | 350 MB |
| Minimum RAM | 2048 MB |
| Minimum processor | Pentium 4 |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Background colours | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Maximum scan size | 216 x 2997 mm |
|---|---|
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Colour scanning | Yes |
| Duplex scanning | Yes |
| Output colour depth | 24 bit |
| Output greyscale depth | 8 bit |
| Output monochrome depth | 1 bit |
| ADF scan speed (b/w, A4) | 15 ppm |
| ADF scan speed (colour, A4) | 15 ppm |
| Duplex ADF scan speed (b/w, A4) | 30 ipm |
| Duplex ADF scan speed (colour, A4) | 30 ipm |
| Scan speed (b/w, low res, A4) | 3 sec/page |
| Scan speed (colour, low res, A4) | 3 sec/page |
| Scan speed (b/w, high res, A4) | 4 sec/page |
| Scan speed (colour, high res, A4) | 4 sec/page |
| Scanner type | ADF scanner |
| Product colour | Blue, White |
| Display | LCD |
| Built-in display | Yes |
| Sensor type | CIS |
| Light source | LED |
| Scan file formats | JPG, PDF |
| Daily duty cycle (max) | 1000 pages |
| Scan drivers | ICA, TWAIN, WIA |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 20 sheets |
| Scanning media types supported | Photo paper, Plastic Card |
| Auto Document Feeder (ADF) media weight | 0 - 80 g/m² |
| Maximum scan area (ADF) | 216 x 2997 mm |
| Minimum scan area (ADF) | 57 x 51 mm |
| USB port | Yes |
| USB version | 2.0 |
| USB connector type | Micro-USB |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Power supply type | AC/USB |
| Width | 299 mm |
| Depth | 104 mm |
| Height | 74 mm |
| Weight | 1.5 kg |
| Cables included | Micro-USB |
| Quick start guide | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Drivers included | Yes |
| Bundled software | Visioneer OneTouch + Acuity, ABBY Fine Reader Sprint, ABBYY Business Card Reader 2.0, Findo, Nuance PaperPort Pro |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Minimum storage drive space | 350 MB |
| Minimum RAM | 2048 MB |
| Minimum processor | Pentium 4 |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Background colours | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |